Alumni Directory

CLASS OF 1972-73
Damrau, Wayne
Gunderson, Don
Ittner, James
Kibbel, Leroy
Knutson, C. Kelly
Krommenacker, David
Resch, Gerard
Weeks, Ken
CLASS OF 1974
Crowder, Alvin
Davis, Douglas
Ki, Victor
Lazarski, Gerald
Loock, Tom
Nelson, Thomas
Skalski, Jim
Wachowiak, Donald
CLASS OF 1975
Mentsch, John
Nguyen, Chuc Tu
Nguyen, Xuan
Page, Randy
Pierce, Ken
Thut, Robert
CLASS OF 1976
Fleischman, Elmer
Harbath, Randy
Olds, George
Rettler, Jeffrey
Schmidt, James
Singh, Mano
Thompson, Jeffrey
VandenHeuvel, Jeff
Wu, Tony
CLASS OF 1977
Brown, Todd
Clarke, Carl
Hermanson, Mary
Kehoe Hemkin, Barbara
Podach, Tom
Popp, Warren
Rohlf, Evan
Vanderloop, Steven
Ven Rooy, Dennis
CLASS OF 1978
Anderson, Philip
Crosby, Michael
Davis, Paul
Kovar, Stan
Landowski, Michael
Paulchoudhury, Mridul
Radaszewski, Konrad
Radcliffe, James
Saffran, Ken
Schneider, James A.
Schultz, Kenneth
Wolfe, Steve
Zupan, Randy
CLASS OF 1979
Curti, Jon
Fick Forbes, Karen
Foley, Donald
Forbes, Jeffrey
Kirchenwitz, Kim
Lentz, Pamela
Skrivseth, Craig
Swenson, Mark
Sypnieski, James
Tam, Edwin
Zwiebel, Michael
CLASS OF 1980
Abuto, Francis
Ave Lallemant, Tim
Borchardt, Tim
Cornwell, Doug
Dorshorst, Kenneth
Fliss, Tom
Guerin, James
Houk, Curtis
Kaun, James
LaFortune, Jeffrey
Luedtke, Scott
Martin, Michael
Meier, Jeffrey
Meister, Kevin
Oswald, Edward
Rohde, James
Rudnick-Kaun, Mary
Ruzicka, Jim
Sanner, Dan
Schubart Raulston,Sheryl
Smith, Steve
Swendrzynski, Dan
Trabert, John
Vu, Viet
Weber, Gary
Wenger, John
CLASS OF 1981
Bartol, Mike
Garner, Dorothy
Gatibu, Alexander
George, Mark
Hamann, Greg
Heaster, Arlene
Heaster, Donald
Houdek, Greg
Hunting, Mary
Jasman, David
McMorrow, James
Mokry, Mary Ann
Niemczyk, David
Osterberg Carlson, Judith
Rapp, Steven
Rawlsky, Mike
Spaid, Michael
Wentzel, David
Zuhlke, James
CLASS OF 1982
Alderton, Jeffrey
Brandl, Gregory
Charron, Matthew
Dekarske, Robert
Djock, Jeffrey
Doucette, Perry
Faust, Jerry
Gruszecki, William
Haasl, Patrick
Hachmeister, Kevin
Kochanik, William
Lahmayer, William
Lassa, Judith
Marzofka, Tony
Meilahn, Peter
Miller, Robert
Onopa, Richard
Peterson, Daniel
Rohrer, William
Sakowski, Michael
Schneide, Cliff
Schreiter, Michael
Torrison, Scott
Trochlil, Thomas
Twaroski, Scott
Vossenkuhl, Rita
Wasshausen, John
CLASS OF 1983
Dibbs, Scott
Engelhard, Dan
Flanders, To
Haas, Norbert
Haferman, Peter
Hess, Richard
Koshak, Greg
Kulas, Greg
Lanser, Jerry
Lobner, Larry
Matsche, Randy
Moore, William
Roundy, Rick
Schuman, Lori
Smith, Michael
Sonn, Steve
Tanner Peterson, Lori
Titus, Joseph
Unertl, Guy
Wiegert, Terry
Wimme, Mike
CLASS OF 1984
Budelier, Tim
Buehler, Edwin
Casey, Bill
Czenczek, Steve
Ellsworth, Tim
Fait, Dave
Follensbee, Robert
Gorski, Arthur
Grones, Tom
Kaiser Budelier, Kathleen
Kiefer, Tom
Koeppel, Jeffrey
Levandoski, Robert
Maas, James
Nelson, Charles
Rosenthal, David
Sommercorn, John
Valiska Trabert, Barbara
Wegner, John
Wille, Kirk
Worcester, Brian
CLASS OF 1985
Dittmann, Randall
Gruen, K. Craig
Hanson, Brian
Hess, Michael
Holm, Thomas
Jilek, John
Klement, Patrick
Loucks, Rodney
Meulemans, Paul
Nuqul, Hani
Olson, Paul
Pikturna, Mark
Ray, Terri
Sistler, Kevin
Thiry, Ronald
Wanke, Russell
Wiberg, Eric
CLASS OF 1986
Arendt, Timothy
Belisle, Scott
Berendsen, Bill
Burrows, John
Carlson, George
Carlson, Kirk
Denowski, Dan
Drengler Stuplich, Rosalie
Ferraro, Pat
Fierst, Joseph
Fortnum, Scott
Gulan, Steve
Krueger, Ken
Luehring, Jeff
Marzofka, Tim
McCarthy, Tom
Ochalek, Gene
Prebs, Scott
Ptacek, Thomas
Rivard, James
Robarge, Kent
Violette, Dave
Weber, Anthony
Wiernik, Ann
CLASS OF 1987
Becker, Mark
Benda, Steve
Czarnecki, Laura
Deadmond, Rick
Fischer, Matt
Fries, Mike
Fuhrmann, David
Greer, Todd
Hassman, Mark
Kapperman, Tim
Kleisner, Kevin
Meister, Laurie
Olson, Jamie
Olstad, Thomas
Peterson, Daniel C.
Rice, James
Rogers, David
Rosik, Paul
Schneider, James
Shafranski, Brian
Voigt, Eldon
Wanta, Greg
Weisendanger Gehlhoff, Wendy
Wert, Greg
Witt, Tom
CLASS OF 1988
Benjamin, Dean
Besaw, Craig
Cherney, Paul
Czaja, William
Drankoff, Jack
Epie, Tony
Gantner, Ki
Gara Quick, Susan
Garvey, Lisa
Hass, John
Hietpas, Daniel
Kroll, Edward
LaFond, John
Mettlach, Thomas
Mladucky, Thomas
Patterson, James
Piotrowski, Howard
Polasek, Bruce
Prickette, Tim
Quick, Todd
Reichert, John
Scherf, Douglas
Schultz, Michael
Scott, Gary
Strelow, Richard
Strosser Davis, Cheryl
Tenhaken, Douglas
Vogt, Kirkland
Wengelski, Thomas
Willett, Michael
CLASS OF 1989
Adams, Troy
Aue, Jerry
Boulden, Jeffrey
Braun, Steven
Carnot Petrie, Leslie
Chase, Bud
Cline, Mark
Covill Hoetker, Loretta
Culek, William
Dehlinger Putman, Carol
Frost, Brian
Gacek, Steve
Gebert, Alan
Glodowski, Michael
Grover, John
Kronberger, Michael
Lehrmann, Michael
Lucas, Father James
Maeder, Michael
Nelson, Michael
Maeder, Michael
Nelson, Michael
Neyer, Gary
Oswald, Carl
Paulson, David
Pederson, Greg
Pekarek, Darin
Peterson, Eric
Ropson, Joseph
Skibicki Thimmesch, Sharon
Stroming, Mark
Tepp, Robert
Thimesch, Michael
Wangen, Eric
CLASS OF 1990
Bathke, Michael
Berg, Jeff
Bertelson, John Jr.
Clendenning, Scott
Cordy, Bruce
Coulthurst, Scott
Dallmann, Rick
DeWitte, Jesse
Doenier, Lance
Franda, Rob
Jurgella, Charles
Kolinski, Mark
Lorbiecki, Steven
Pronga, Andrew
Reierson, Tracy
Riley, Michael
Roth, Christopher
Runnoe, Gordon
Smith, Daryl
Springer, Mark
Tepp, Sheryle
VandenHeuvel, Donald
Wagner, Eric
Wentzel, Mark
Zakrzewski, Michael
Zasada, Scott
Zirbel, Douglas
CLASS OF 1991
Bade Lind, Leslie
Borek, Paul
Denniston, Brent
Dettlaff, Matt
Dunlap, Paul
Hayden, Calvin
Jeske, Neil
Kluck, Ryan
Kopchinski, Randy
Krzyzanowski Gutowski, Sharon
Maahs, Brian
Mews, Dawn
Pelot, Curtis
Plantico, Paul
Pulchinski, Greg
Rosiejka, Bryan
Ross, Peter
CLASS OF 1992
Abud, Ricardo
Caebe, Kurt
Coopmans, Cory
Cychosz, Andy
Fenske, Shane
Follett, Daniel
Friedbauer, Charles
Grote, Michael
Hayden, Thomas
Heizman, Steven
Jansen, Christopher
Larson, Jill
Markert, Andrew
Martin-Lake, Malcolm
McClain, James
O'Byrne, Christopher
Paul, Allen
Pernsteiner, Dan
Runge, Troy
Schmidt, Steven
Snyder, Mark
Sonnenberg, Jeffrey
Sprang, Todd
Twaroski, Robert
Wanta, David
Yelle, Kevin
Yonke, Douglas
CLASS OF 1993
Anderson, Mark
Braun, Scott
Carlson, Robert
Davis, Christopher
Diedrick, Eric
Dykhuis, Eric
Frey, Keith
Hegewald, Gary
Helgeson, Craig
Hultman, Mark
Joerns, Todd
Kraft, Michael
Leitinger, Jeffrey
Molter, Michael
Murphy, Thomas
Perpich, Dennis
Reigel, Scott
Ruplinger, Brian
Schmitt, Todd
Schwartzman, Dana
Smith, Amy
Smith, Randall
Weisensel, Christie
Wilke, Jack
Zanon, Richard
CLASS OF 1994
Bacon, Aric
Bean, Brandon
Berg, Shawn
Biever, Thomas
Blaskowski, Patrick
Braun, David
Braun, Paul
Captain, James
Cisewski, Scott
Czenczek, James
DeBraal, John
Dye Mossing, Cynthia
Fenzl, Paul
Fochs, Greg
Kitzman, Neil
Markert, Matthew
Meinke, Ian
Mundl, Michael
Ramcheck, Paul
Reinke, Kurt
Scharf, Tate
Sitka, Karen
Smith, Kevin
Stuckey, Phillip
Swenson, Todd
Twomey, Richard
Wegner, Erik
CLASS OF 1995
Brogan, Jeff
Coenen Eppinger, Connie
Dallmann Kohl, Cori
Denniston, Mark
Fairweather, Benjamin
Hady, Michael
Harder Coulthurst, Dana
Hess, Brian
Hodsdon Bramer, Dixie
Klish, Thomas
Loken Long, Jodi
Long, Jason
Markrof, Scott
O'Byrne, Michael
Prato, William
Ristow, Donald
Schultz, Michael C.
Sneller, Matthew
Sobiesczyk Hull, Nicole
Wudi, Michael
Zickert, C. Troy
CLASS OF 1996
Adam, Shane
Arnold, Jennifer
Austin Schultz, Jennifer
Campana, Thaddeus
Clendenning, Robert Jr.
DuFrame, Chad
Erickson, Mark
Fetzer, Peter
Free, Jason
Guay, Donald
Haen, Deanna
Hammen, Lee
Jasrotia, Anila
Kreski, Jason
Krzykowski, Richard
Markgraf, Phillip
Nelson, Troy
Reber, David
Schuh, Brian
Shulfer, Troy
Stadler Wudi, Heidi
Stankewicz, David
Townsend, Brian
Zuege, Zachary
CLASS OF 1997
Acker, John
Bieda, David
Block, Mitchell
DeBraal, Mark
DeWitt, Christopher
Drozdowski, David
Druckrey, Adam
Dupont Hammen, Clarice
Garski, Jason
Hall, Nathan
Hendricks, Heath
Landmann, Paul
Lindell, Mark
Manske Spindler, Dana
Mehlberg, Kurtis
Mezera, Brian
Neuville, Joel
Orlovsky, Michael
Pumper Peplinski, Jennifer
Rau, Steven
Rees, Thaddeus
Rode, Eric
Sambs, Jay
Satori, Christopher
Schwalenberg, Hope
Sullivan, Patrick
Sundby, Stuart
Swenson, Todd D.
Tanaka, Keisuke "Casey"
Williams, Christopher
Wouters, Matthew
CLASS OF 1998
Alft, Lance
Cullen, Daniel
Gethers, Christopher
Isselmann, Jason
Iwanski, Jeremy
Jazdzewski, Thomas
Kautzer, Karry
Kibbel, Jerrod
Landrath, Bradley
Marcy, Joseph
Mooren, William
O'Brien, Jeffrey
Phillips, Thomas
Plautz, Mark
Rozmarynowski, Danial
Schultz, Matthew
Schumacker, Todd
Staven, Jeremy
Unruh, Bruce
Wengler, William
Wiesman, Wyatt
Wurth, Ronald
CLASS OF 1999
Alaimo, Nathaniel
Baehan, Jana
Benz, Brian
Bohman, Heath
Bray, Evan
Brzozowski, Benj.
Burmania, Naomi
Burmeister, Brian
Clark, Scott
Dahlke, Travis
Duffek, Eric
Dyer, Thomas
Fischer, Joseph
Frievalt, Nina
Gregorius, Scott
Hintz, Jason
Hoff, Jason
Hoffman, Ryan
Krautkremer, Michael
Leeser, Kirk
Luedtke, Cary
Luedtke, Todd
McLaughlin, Robert
Meuret, Janice
Mischnick, Brian
Nemec, Robert
Nimmer, Leah
Olsen, Jay
Patridge, Daniel
Russell, William
Schilling, Michael
Schneider, Christopher
Sevenich, Joseph
Stanislawski, Melissa
Swanson, Elias
Tellock, Scott
Timm, Jonathan
Wegner, Joel
Winegarden, Blaine
Zblewski, Jason
Zurawski, Frederick
CLASS OF 2000
Ashley, Jaime
Bennwitz, Brian
Bozile, Aimee
Casamassa, Aaron
Coenen, Andrea
Congdom, Jason
Craig, James
Danz, Brian
Drewiske, Chad
Fabian, Frank
Flees, Brandon
Foti, Christopher
Galoff, Tina
Gardebrecht, Clint
Groshek, Katherine
Harris, Jason
Hermus, Ryan
Jacobson, Aaron
Janousek, Lawrence
Janousek, Mark
Jones, Jason
Kolton, Jesse
Kontny, Kirk
Kramp, Matthew
Kurszewski, Jason
Lazar, John
LeNoble, Jesse
Loritz, Jeff
Malinsky, Christopher
Noworatzky, Daniel
Prochaska-Foytik, Rebecca
Schomaker, Jason
Tomasiewicz, Ryan
Wanta, Jeff
CLASS OF 2001
BaumannSelting, Sheri
Brancich, Teri
Eggebrecht, Eric
Gregorius, Sara
Hady, Steve
Holze, Ryan
Houghton, Brian
Huelsbeck, Kevin
Jacobson, Frances
Johnson, Kelly
Krueger, Charles
Kureck, Benjamin
Leimkuehler, Zachary
Lila, Jeffrey
Ollhoff-Koltan, Molly
Olsen, Christopher
Olszewski, Jay
Rademan, Jennifer
Riggle, Matthew
Smart, Ryan
Sprecher, John
Stempa, James
Thron, William
Vanness, Cory
Vosters, Nathan
Weller, Gregory
Wenzel, Alexander
Werwinski, James
Zittlow, Jacob
CLASS OF 2002
Anderson, Julia
Anderson, Penny
Benaszeski, Benjamin
Boehm, Patrick
Bosin, Michael
Coda, Ryan
Coder, Caleb
Cornejo, Carlos
Dietrich, Greg
Flaker, David
Heidke, Mike
Jahnke, Kevin
Leder, Dustin
McFarland, Scott
Mancl, Mark
Moore, Jamie
Roth, Robert
Rutowski, Tom
Six, Michael
Smolcich, Amy
Sorenson, Stephanie
Sweeney, John
Walesh, Adam
Wester, Anthony
CLASS OF 2003
David, John Paul
Day, Ryan
Dercks, Scott
Feltz, Nathaniel
Gennrich, Don
Halvorson, Keith
Hayden, Luke
Herb, Joseph
Hess, Julie
Hoffman, Adam
Hohman, Isaac
Keehan, David
Laska, Christopher
Meister, Matthew
Milhalski, Robert
Oleson, Trevor
Olson-Carlson, Amanda
Pecor, Amy
Perron, Jerry
Phillips, John
Przybelski, Becki
Davis, Loni
VanCuyk, Nicholas
CLASS OF 2004
Ceplina, Matthew
Dykhuis, Jeffrey
Fleischmann, Michael
Herritz, Eric
Kopke, Corey
Kromm, Michael
Lorge, Joshua
Marquardt, Tyson
Navarre, Robert A
Nehring, Nicholas
Nienow, Holly
Propson, Hunter
Reinke, Nicolas
Sage, Jesse
Schmidt, Kristy
Seeliger, Paul
Wiernik, Patrick
Wigginton, Amie
Zimmerman, Jeremy
CLASS OF 2005
Czerniak, Matthew
Goodyear, Andrew
Koeppel, Nathaniel
Osterberg, Jeffrey
Schmidt, Adam
Schneider, Matthew
St. Peter, Alison
CLASS OF 2006
Baugnet, Thomas
Dercks, Corey
Kozloski, Andrew
Krueger, Nicholas
Mueller, Adam
Parrett, Michael
Pierre, Bryan
Ploederl, Jeremy
Rock, Rebecca
Wagner, Michael
CLASS OF 2007
Isaacson, Dyan
Luo, Yan
CLASS OF 2008
Arifin, Darwin
Biselx, Mark
Johnson, Beth
Kurszewski, Nathan
Robus, Mary
CLASS OF 2009
Jense, Benjamin
Koeppen, Peter
Kolb, Matthew
McDaniel, Casey
Puetz, William
Roltgen, Thomas
Stieve, Aaron
Thomack, Chad
CLASS OF 2010
Bassindale, Daniel
Buelow, Ashely
Kaczmarek, Andrew
Kelly, Jay
Schlosser, Stevens
Theyerl, Philip
Weber, Douglas
CLASS OF 2011
Cardinal, Benjamin
Jochem, Brandon
Mess, Katherine
CLASS OF 2012
Burke, David
Grybush, Hilary
LaLuzerne, Jimmy
Lin, Tao
Ohman, John
Rockey, Christopher
CLASS OF 2013
Farley, Jacob
Fayas, Kenneth
Halambeck, Jason
Hallum, Casey
Lieble, David
Martin, Nathan
Moureau, Lucas
Myeong, Ho-Seong
Oleszko,Kurt
Przekurat, Wade
Socha, Mitchell
Stefka, Anthony
Stieve, Alex
Wanasek, Melissa
CLASS OF 2014
Brandner, Brock
Hansen, Jordan
Hoffman, Lindsey
Hultman, Kelli
Nelson, Seth
Offerdahl, Adam
Strelow, Rachel
Tauscher, Jamie
Class of 2015
Berg, Lucas
Brandner, Brock
Dorn, Fred
Kleuskens, Kory
Sanders, Huel
Shimulunas, Tyler
Silvernale, Isaacc
Swan, Steven